Obce mikroregionu

Mikroregion Letovicko zahrnuje šestnáct obcí a měst. Patří sem Deštná, Horní Poříčí, Horní Smržov, Křetín, Lazinov, Letovice, Míchov, Pamětice, Petrov, Prostřední Poříčí, Roubanina, Skrchov, Stvolová, Vísky, Vranová, Chrudichromy.

 

SEZNAM OBCÍ:

Znak Obec Odkaz

 

 Destna znak mini

 

DEŠTNÁ

Obec Deštná se nachází na rozhraní Českomoravské a Drahanské vrchoviny. Katastr obce zaujímá 330 ha. V současné době zde žije 230 obyvatel...

http://www.obecdestna.cz

              bez znaku

HORNÍ POŘÍČÍ

Obec Horní Poříčí se nachází v údolí říčky Křetínky. 
http://horniporici.unas.cz/
              Horni Smrzov znak mini

 

HORNÍ SMRŽOV

První zmínka o obci je z roku 1294 a původní název znamenal Smržův dvůr. Svobodný dvůr zde byl již před rokem 1541 – viz darovací listina hraběte z Hardicku Petru Toulovi. Obec Horní Smržov dříve též „Okrouhlý Smržov“ nebo „HrubýSmržov“ tvořila spolu s Rumberkem a Deštnou léno Olomouckého biskupství a teprve na konci 16. století je připojena k panství Svitavskému. Zmínka o obci Horní Smržov je obsažena v nejstarších knihách lenních a lenního práva biskupství olomouckého, které byly vedeny v letech 1320 až 1325. V tomto období patřila obec Rumberskému statku.

http://www.hornismrzov.cz/
               Chrudichromy zna mini

 CHRUDICHROMY

Obec Chrudichromy se rozprostírá na úpatí kopce Habří 441m, pozvolna skloněného do údolí řeky Svitavy, 3 km severozápadně od Boskovic.Chrudichromy sousedí s obcemi Mladkov, Svitávka, Míchov,Bačov a Boskovice.Obec Chrudichromy leží v nadmořské výšce 316 – 370 m.nad mořem.Nejvyšší bod katastru je 442 m nad mořem – na Kopaninách. Od roku 1976 patřily Chrudichromy pod Boskovice. Od roku 1992 jsou opět samostatné. Plocha katastrálního území je 268 ha.

http://chrudichromy.svazeksvitava.cz/
               Kretin znak mini

 

KŘETÍN

Obec Křetín se nachází v bezmála nejsevernějším cípu Jihomoravského kraje, nedaleko historické zemské hranice a současné krajské hranice s Pardubickým krajem. Obec Křetín tvoří dvě místní části: Křetín a Dolní Poříčí. Samotný Křetín se rozkládá na jihozápadním svahu hlubokého údolí řeky Křetínky, vsí protéká potok Žleby a několik jeho bezejmenných přítoků. Dolní Poříčí, jak sám název napovídá, se nachází v bezprostřední blízkosti řeky Křetínky; jeho stavení jsou rozložena po obou březích toku.

 

http://kretin.eu/
               Lazinov znak mini  LAZINOV  
              Letovice  LETOVICE  
             bez znaku  MÍCHOV  
              Pametice znak mini  PAMĚTICE  
               bez znaku  PETROV  
               bez znaku  PROSTŘEDNÍ POŘÍČÍ  
               Roubanina znak mini  ROUBANINA  
               Skrchov znak mini  SKRCHOV  
               bez znaku  STVOLOVÁ  

 

 Visky znak mini

 VÍSKY  

 

Vranova znak mini

VRANOVÁ www.vranova.info